Джинси чоловічі

Коли джинси стали джинсами

Назва найпопулярніших у світі штанів створили тільки під кінець 50-х років ХХ сторіччя.Однак історія ії сягає набагато раніше. Джинсові штани носили моряки та матроси в епоху ренесанса. Цей зручний одяг витримував навіть у дуже складних погодних умовах. Це означало незвичайну витривалість, що підтверджує факт, що у довготривалому контакті із сіллю, морською водою та сонцем був напрочуд дивно у доброму стані.У ХХ сторіччі із деніму був зшитий робочий одяг, в яких ходили робітники, а також шукачі золота із Америки. Тоді з’явились перші джинсові фабрики. Джинси були грубими, стійкими до стирання та інших видів механічного пошкодження, і до того ціна на них була відносно низькою. Щоб збільшити іх опорну діяльність, місця особливо чуттєві до розривів були прикріплені мідними закрепками.

Джинсове ХХ сторіччя

З кожним роком популярність джинсових штанів росла з шаленим темпом. З золотої шахти вони швидко потрапили на вулицу- їх носили діти, молодь, люди з незаможніх сімей. Вони стали предметом шоденного убрання. Чоловіки вільно грали у м’яч, ходили в них на дискотеки та зустрічались із друзями.В джинсах ходили навіть американські солдати, котрі були на перевалах. Також з часом приєднались жінки. У половині 60-х років вони стали символом молодіжного бунту- молодь у джинсах виганяли навіть із школи, якщо з’являлись в них на заняттях. Наступні десятиріччя війшли нові моделі джинсів, то було в 50-х. Та в 60-х увійшли тісні, облягаючи фігуру джинси. У 70-х хіппі запропонували джинси-кльош з кольоровими вишивками та нашивками. Мода низшого та середнього класу вдохновила еліту, зірок кінематографу та сцени- найпопулярніші зіркі стали з’являтися у джинсах. Сьогодні кожний має у своїй шафі як мінімум декілька пар улюблених джинсів- цей елемент одягу назавжди увійшов до канону не тільки чоловічої але й жіночої моди. Марно шукати більш демократичний одяг, який носять люди різних статусів.

Джинси у попкультурі

То, як тісно пов’язана мода із субкультурою ніде так не видно як на прикладі джинсових штанів. Легенда зв’язує сучасні джинси із переможцями Дикого Заходу, золота лихоманка ковбоїв, якими ми милувалися оглядаючи культові вестерни з Джоном Уейном чи Гері Куперем. Завдяки таким зіркам та ідолам як Марлон Брандо та Джеймс Дін, стали вони символом свободи та індивідуальності,які контестували молоде покоління европейців та американців. У свою чергу Елвіс Преслі сприяв на появу у моді чорних обтягуючих джинсів. Не можна не замічати відомих жінок , а також жінок яких можна зустріти у кінотеатрах та перед телевізорами. Були це Мерилин Монро та Бриджит Бардо. На світових подіумах джинси почали масово з’являтись десь у 70-х роках, та в своїх колекціях іх має кожний відомий дизайнер.

З чим носити джинси?

Найбільша сила джинсів у їх універсальності. Вони підходять на кожну ситуацію, досить змінити “верх” або взуття, як днівний наряд стає вечірнім. Одягнув спортивну футболку із принтом, кофтою, кроссівками або кедами, підходить на щоденний вихід чи зустріч із друзями. А в іншому поєднанні,наприклад джинси із елегантною блузою з довгим рукавом, та з блискучим светрем й напівбутами, сміливо можемо вийти на дуже офиційну зустріч, на роботу чи на родинне свято. Кожен чоловік може знайти ідеальні джинси до його стилю та характеру; від класичних в кольорах індиго до витертих та вигорівших білих відтінків, повністю пошкоджених та зафактурених.Чоловіки часто вибирають моделі вільного крою, з заниженою посадкою, так й навпаки облягаючи та виразні. Крім класичних “ blue jeans” також популярні чорні, сірі або викрашені у яскраві кольори.

pixel